Temos vertinimai:
  • 0 Balsų - 0 Vidurkis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dėl kovinių savigynai skirtų trumpųjų ginklų užsakymo
#1
Šis klausimas skirtas Oksalio personalui: teko girdėti jog nuo 2008-06-21 bus galima užsisakyti kovinį savigynai skirtą trumpąjį ginklą iš katalogų? O jų bus tiesiogiai lentynose?
#2
O aš maniau, kad galimybė prekiauti trumpavamzdžiais vis tik liko Ginklų fondui. Kuris čia būtų straipsnis ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatyme?
#3
Jie kaip dileriai gali tik atsivezt, o visas iforminimas vistiek tik per LGF.
#4
Taigi naudos iš esmės mažai, kadangi vistiek reikės tvarkytis per Ginklų Fondą... Aišku, dėkoju už atsakymą. O kaip dėl galimybės susipažinti su ginklais kitose oksalio parduotuvėse?
#5
Stai tas straipsnis, kuris netolimoje ateityje reglamentuos trumpavamzdziu ginklu pardavima
20 straipsnis. 24 straipsnio 1 dalies, 2 dalies 1, 4, 5, 6 punktų, 3 dalies, 4 dalies 1 punkto pakeitimas

1. Pakeisti 24 straipsnio 1 dalį ir ją išdėstyti taip:

„1. Lietuvos Respublikos teritorijoje B, C kategorijų trumpaisiais šaunamaisiais ginklais, jų dalimis, A kategorijos ginklais, šaudmenimis, jų dalimis ir A kategorijos ginklų priedėliais turi teisę prekiauti tik Ginklų fondas. Kitais B, C, D kategorijų ginklais, jų šaudmenimis, jų dalimis, ginklų priedėliais turi teisę prekiauti Ginklų fondas ir Lietuvos Respublikoje įregistruoti juridiniai asmenys, turintys licenciją prekiauti civilinėje apyvartoje ginklais, šaudmenimis, jų dalimis ir ginklų priedėliais. Licenciją prekiauti civilinėje apyvartoje įmonėms Vyriausybės nustatyta tvarka išduoda Policijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos.“

2. 24 straipsnio 2 dalies 1 punkte po žodžio „ginklų“ įrašyti žodžius „ginklų priedėlių“, po žodžio „nurodyti“ įrašyti žodį „jų“ ir šį punktą išdėstyti taip:

„1) turėti parduodamų ginklų, ginklų priedėlių ir šaudmenų dokumentus, kuriuose nurodyti jų techniniai duomenys;“.

3. 24 straipsnio 2 dalies 4 punkte po žodžio „ginklų“ įrašyti žodžius „ginklų priedėlių“ ir šį punktą išdėstyti taip:

„4) užtikrinti įsigyjamų ir parduodamų ginklų, ginklų priedėlių bei šaudmenų apskaitą, saugoti įsigijimo ir apskaitos dokumentus;“.

4. Pakeisti 24 straipsnio 2 dalies 5 punktą ir jį išdėstyti taip:

„5) registruoti visų kategorijų ginklų, ginklų priedėlių ir šaudmenų (išskyrus šaudmenis D kategorijos ginklams, dujinius aerozolinius įrenginius), parako, kapsulių ir tūtelių su įstatytomis kapsulėmis pirkėjus nustatytos formos žurnale;“.

5. 24 straipsnio 2 dalies 6 punkte po žodžio „ginklus“ įrašyti žodžius „ginklų priedėlius“ ir šį punktą išdėstyti taip:

„6) pateikti teritorinei policijos įstaigai vieną kartą per pusmetį duomenis apie visus fiziniams ir juridiniams asmenims, išskyrus specialaus statuso subjektus, parduotus ginklus, ginklų priedėlius ir šaudmenis pagal Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos nustatytą formą;“.

6. Pakeisti 24 straipsnio 3 dalį ir ją išdėstyti taip:

„3. Draudžiama parduoti:

1) B, C kategorijų ginklus fiziniams ir Lietuvos Respublikoje įregistruotiems juridiniams asmenims, nepateikusiems leidimo įsigyti ginklus;

2) B, C kategorijų ginklams skirtus šaudmenis ir ginklų priedėlius fiziniams ir Lietuvos Respublikoje įregistruotiems juridiniams asmenims, nepateikusiems leidimo įsigyti ginklus ar šaudmenis arba leidimo laikyti ginklus ar leidimo nešiotis ginklus;

3) graižtvinius ir lygiavamzdžius šaunamuosius ginklus, kurie neturi identifikacinio numerio, bei ginklus ir šaudmenis be būtino žymens;

4) B, C kategorijų ginklus, jiems skirtus šaudmenis ir ginklų priedėlius fiziniams ir Lietuvos Respublikoje įregistruotiems juridiniams asmenims, išskyrus specialaus statuso subjektus, nepaprastosios ar karo padėties atvejais.“

7. Pakeisti 24 straipsnio 4 dalies 1 punktą ir jį išdėstyti taip:

„1) ginklus, šaudmenis, jų dalis, ginklų priedėlius – specialaus statuso subjektai, valstybinės kriminalistinės ekspertizės įstaigos, taip pat Lietuvos Respublikoje įregistruoti juridiniai asmenys, turintys licencijas verstis veikla, nurodyta šio Įstatymo 19 straipsnio 1 dalies 1–3 punktuose;“.
#6
nereikes formintis per gf.atvezami pagal sutarti,tiesei is gamintojo ar didmenininko.es nera jokiu apribojimu is kur pirkti o,kad gf bandys tai slepti ar neikti-faktas
#7
Aišku, dėkoju už atsakymą Administratoriui. Ginklų Fondas jau pries ketverius metus pradėjo mėtytis durnokomis priežastimis kodėl nebūtų galima liberalizuoti ginklų prekybos Lietuvoje. Jau 2004 metų straipsnyje skaičiau, kaip GF vadovas pareiškė, jog legalizavus ginklų pardavimą pagausės savižudybių skaičius.... jo, bedarbiai ir paaugliai, sudarantys pagrindinį savižudžių skaičių pagal statistinius duomenis, taip ir puls žudytis ginklais... Kaip negalėjo įsigyti, taip ir negalės, ir pardavimo liberalizavimas čia nei prie ko. Bet būtent toki absurdiški pasisakymai parodo visiškai desperatiškus bandymus GF neleisti naikinti monopolio, todėl kad vadovai iš to pačio pardavimo pasidaro didelius pinigus per nenormalius antkainius - pavyzdys, ginklų šaudmenų pardavimas. Atpigo perpus liberalizavus jų pardavimą. Nors GF tvirtina esąs ne pelno siekianti organizacija.
#8
Gerbiamas Stingai, paziurekit kiek kainuoja ginklai, kuriuos parduoda LGF, uzsenyje ir tada sakykit ar tai pelno siekianti organizacija ar ne. Is kiekvieno parduoto pistoleto "navaras" apie 100-200 Lt, cia atskaiciavus visus mokescius ir primetus tai, kad LGF perkasi urmu. Tie patis soviniai LGF yra patis pigiausi kolkas. Uz viena 9x19 kalibro sovini moku tik 0,5 Lt, nors kituose ginklu parduotuvese jie kainuoja po 1 Lt. Nei viena pardavke negales parduoti trumpavamzdziu pigiau del vienos paprastos priezasties - nieks is Lt versliniku negales uzpirkt didesne ginklu partija nei LGF, todel jie savaime gauna ir didesnes nuolaidas.
Vienas dalykas, kuris galetu pageret liberalizacijos tai asortimentas, kuris dabar ir taip yra pakankamas. O labai norint visada yra galimybe legaliai nusipirkt ginkla kitoje salyje, pries tai sutvarkius reikalingus popierius.
#9
kik zinau analogiski soviniai ne gf parduotuvese kainuoja 0,47lt.ir kaip teisingai pastebejot jie perka maziau,bet parduoda pigiau.o gf dainele,kad jie neturi pelno,kai perka ginklus didelem partijom-vejas.jie taip snekejo,kai pas juos soviniai buvo 1lt,sneka ta pati ir dabar,kai s 0,5lt.tai dabar jie dirba i minusa?juk produkcija brangsta o lieyuvoj atlyginimai kyla.tegul neknisa smegenu.
#10
Būtent, Norma, tai ir turėjau omeny. Kas nor tas supranta, nereikia būti net ekonomikos bakalauru Smile


Pereiti prie forumo:


Narys(iai) šioje temoje: 1 Svečias(ių)