Anketa: Ar tai rusijos grėsmė Lietuvai?
Taip
33.33%
1 33.33%
Ne
66.67%
2 66.67%
Man tai neįdomų
0%
0 0%
Viso 3 balsai 100%
* Jūs balsavote už šį elementą. [Rodyti rezultatus]

Temos vertinimai:
  • 1 Balsų - 5 Vidurkis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pratybos „Vakarai 2017“
#1
Pratybos „Zapad 2017“: Baltarusijoje vyksta štabo personalo mokymai
[Paveiksliukas: Zapad5.jpg]
Kovo 13-17 d. Baltarusijoje prasidėjo Jungtinio štabo personalo mokymai, vadovaujami Baltarusijos kariuomenės generalinio štabo viršininko generolo majoro Olego Belokonevo, kuriuose dalyvauja Baltarusijos ir Rusijos atstovai.

Penkias dienas truksiančių mokymų tikslas – tobulinti karinės administracijos nuoseklumą ir Jungtinio štabo personalo sąveiką planuojant bendrą pajėgos grupę naudoti kartu su kitais kariuomenės vienetais, suvienodinti Baltarusijos ir Rusijos Jungtinio štabo veiklos, kovinių operacijų vykdymo, paramos ir vadovavimo standartines procedūras, siekiant tinkamai pasirengti pratyboms „Zapad 2017“ (Vakarai 2017).

Rusijos ir Baltarusijos organizuojamos strateginės karinės pratybos „Zapad 2017“ vyks Baltarusijoje šių metų rugsėjį.
#2
„Zapad 2017“ – „sąjunginės valstybės“ gynybos užduotis

Rusijos ir Baltarusijos kariuomenių strateginės pratybos „Zapad 2017“ vyks rugsėjo 14–20 dienomis septyniuose Baltarusijos poligonuose. Bendras pratybose dalyvausiančių karių skaičius neviršys 13 tūkst. karių, kaip numatyta 2011 metų Vienos memorandume.
„Planuojama, kad mūsų teritorijoje per bendras strategines pratybas dalyvaus apie 3 tūkst. Rusijos Federacijos karių ir apie 280 technikos vienetų“, – pranešė Baltarusijos gynybos ministras Andrejus Ravkovas.
Pasak ministro, šių mokymų tikslas – patikrinti regioninės karių grupės parengtį vykdyti Rusijos ir Baltarusijos „sąjunginės valstybės“ gynybos užduotis.
„Šių mokymų teritorinis mastas labai didelis: pradedant Kolos kryptimi arktinėje zonoje, baigiant Baltarusija“, – sakė A. Ravkovas.
Planuojama pakviesti tarptautinius stebėtojus, įskaitant ir NATO.
„Jokio ažiotažo nėra. Viskas kaip planuota. Regioninės pajėgų grupės, jos paruošimo ir veiksmų pratybų orientacija – būtent gynybinė. Kad NATO ir Vakarų valstybių atstovai galėtų tuo įsitikinti, mes kviečiame atitinkamą kategoriją stebėti pratybas“, – teigė A. Ravkovas.
Kvietimai Vakarų valstybių atstovams stebėti pratybas bus išsiųsti likus 50 dienų iki „Zapad 2017“ pradžios.
#3
Photo 
Rusija ir Baltarusija pasirengę pratyboms “Zapad 2017”

[Paveiksliukas: zapad-591af4a406879.jpg]

Rusija ir Baltarusija šių metų rugsėjį planuoja atlikti bendras karines pratybas “Zapad 2017”.
Kaip pranešė Baltarusijos ginkluotųjų pajėgų Generalinio štabo viršininkas generolas majoras Olegas Belokonevas, pasirengimas Rusijos ir Baltarusijos karinėms pratyboms “Zapad 2017” baigtas.
“Mes baigėme pratyboms pasirengimas. Dabar atliekami aktyvūs darbus. Taip pat tikrinama, ar yra galimybė veikti kartu, kaip vienas organizmas?” – sakė generolas O.Belokonevas
Šių mokymų tikslas – patikrinti regioninės karių grupės parengtį vykdyti Rusijos ir Baltarusijos “sąjunginės valstybės” gynybos užduotis.
Lietuvos vadovybė susirūpinusi “karinės agresijos iš Rytų augimu” – apie tai dažnai kalba visais lygmenimis.
Baltarusijos prezidento Aleksandro Lukašenko teigimu, “mes nuo nieko nesislepiame”. Jis pabrėžė, kad į pratybas pakvies visus norinčius, kurie galės įsitikinti išskirtinai gynybiniu jų pobūdžiu. “Nei mes, nei Rusijos Federacija šia kryptimi neketiname ne tai kad ką nors pulti, mes nesiruošiame čia ką nors provokuoti. Mes dėl viso pikto ruošiamės užtikrinti savo saugumą bet kokiu atveju”, – pareiškė A. Lukašenka.
Baltarusijos lyderio pareiškė, kad bendros Rusijos ir Baltarusijos pratybos “Zapad-2017”, kurios vyks rudenį Baltarusijos teritorijoje, turi būti prieinamos Tarptautinių organizacijų, įskaitant NATO, stebėjimui.
“Mes nieko neslepiame ir neturime slėpti. Jeigu NATO atstovai nori dalyvauti mūsų pratybose, esate laukiami. Juo labiau, aš tokią informaciją ir tokius signalus iš jų pusės jau gaunu”, – teigė Baltarusijos prezidentas.
Krašto apsaugos ministeriją (KAM) liepos 28 d. pasiekė Baltarusijos gynybos ministerijos kvietimas, adresuotas visiems Baltarusijai akredituotiems užsienio šalių gynybos atašė, dalyvauti bendrų Baltarusijos ir Rusijos strateginių pratybų “Zapad 2017” stebėjimo programoje.
Rusijos ir Baltarusijos kariuomenių strateginės pratybos “Zapad 2017” vyks rugsėjo 14–20 dienomis. Bendras pratybose dalyvausiančių karių skaičius neviršys 13 tūkst. karių, kaip numatyta 2011 metų Vienos memorandume. Manevruose Baltarusijoje dalyvaus apie 3 tūkst. Rusijos karių ir iki 280 karinės technikos vienetų, taip pat iki 25 orlaivių.


Pereiti prie forumo:


Narys(iai) šioje temoje: 1 Svečias(ių)